Gaba Kulka na koncercie w Stodole

Gaba Kulka pisze piosenki, gra na fortepianie, ale przede wszystkim świetnie śpiewa. Jej muzyka to pstrokata mieszanka gatunków – jazzu, rocka, poezji śpiewanej, weillowskiego kabaretu, który artystka określa jako progresywny pop. 
Gaba Kulka ma na koncie trzy oficjalne albumy: Out, pokryty złotem Hat, Rabbit i wydane w 2013 roku Wersje oraz wiele nagród muzycznego przemysłu, jak Fryderyk (wokalistka roku 2009), Mateusz Programu Trzeciego Polskiego Radia, główna nagroda Transvocale we Frankfurcie. Była również nominowana do Paszportu Polityki.
Artystka współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy Sleepwalk duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny The Saintbox z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden Baaba Kulka, a także – nagrany również z zespołem Baaba – zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu Piastelsi. Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się na płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Już 3 grudnia zjawiskowa Gaba Kulka zaprezentuje na scenie klubu Stodoła materiał ze swojej najnowszej płyty oraz najbardziej znane piosenki, jak Niejasności, czy Królestwo i pół.

Gaba Kulka – Królestwo i pół (wersja studio) HQ