Fragmenty czasu – wernisaż obrazów Anety Barglik

Serdecznie zapraszamy na wernisaż obrazów Anety Barglik – 21.04.2017, w piątek – o 19:30 w Nowym Świecie Muzyki (ul.Nowy Świat 63).

Artystka sama o sobie pisze tak: 

„Tworzę z ogromną przyjemnością próbując stworzyć własny kod obrazowy, system porozumiewania się, na tyle jednak uniwersalny, aby możliwe było go odczytanie i dialog z odbiorcą. W chwili obecnej studiuję Malarstwo w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. „Opowiadam” poprzez kolory, znaki, symbole, tworzę własne uniwersum, opowiadam o własnym doświadczaniu świata . Próbuję przełożyć tkankę mojego życia na język sztuki w sposób uniwersalny. W oszałamiającej ilości bodźców, jakich dostarcza rzeczywistość, szukam takich, które zatrzymają moją uwagę na dłużej, wyzwalają naturalną potrzebę kontemplacji. Pozwalają zatrzymać – umysłowy taniec słów, wizji i obrazów. Kiedy maluję, nie myślę – w sensie werbalnym i logicznym.

„Fragmenty Czasu” taki tytuł nadaję wystawie, bo ze wspomnień , wzruszeń, z tego co tkwi w mojej podświadomości – mocą wyobrażni – ożywiam i tworzę na płaszczyżnie obrazu kwanty rozmaitych czasów, a nawet bezczasu .

Zapraszam gorąco w przestrzeń dobrej energii.
Aneta Barglik ”

Dotychczasowe wystawy Artystki:
2015- Wystawa „NieOczywistość”, Stacja Muranów, Warszawa
2015-Wystawa „Malarze 3”, Galeria Konduktorownia ,Częstochowa
2016-Wystawa „Abstract Art”, The Brick Lane Gallery, London
2016-Wystawa „Abstract Art”, 504 Gallery Room, London
2016-Wystawa „Rysunkarze”, Galeria Konduktorownia, Częstochowa
2016-Wystawa „Pomiędzy”, Galeria Sztuk Wszelakich, MOK Kędzierzyn Kożle
2017-‚Yann Argentin ‚ Colorida Art Gallery, Lizbon, Portugal.

Wystawę „Fragmenty Czasu” w Nowym Świecie Muzyki będzie można oglądać od 21.04.do12.05.2017 – w tych dniach także będzie można zakupić obrazy.

Kurator wystawy: Anna Katarzyna Tomkiel Cope

O oprawę muzyczną zadba pianistka Maria Marquez Torres.