Filharmonicy Berlińscy Live – koncert w Kinie Praha

18. czerwca br. o godz. 19.30 odbędzie się w kinie Praha transmisja LIVE koncertu Filharmoników Berlińskich, jednego z najważniejszych zespołów symfonicznych na świecie, który zainicjował swoją muzyczną działalność w 1882 roku. W programie koncertu m.in. „Metamorfozy” na 23 solowe instrumenty smyczkowe Richarda Straussa. Bilety do kupienia w kasie kina Praha. 
 
Filharmonicy Berlińscy to jeden z najważniejszych zespołów symfonicznych na świecie, posiadający ponad 130-letnią tradycję. Zespół od początku swojej działalności słynie z perfekcyjnych wykonań i współpracy z   najbardziej uznanymi dyrygentami na świecie. W 2002 roku dyrektorem artystycznym Orkiestry został Anglik – Sir Simon Rattle. Wśród Filharmoników Berlińskich znajdują się przedstawiciele 18 narodowości, w tym kilku polskich muzyków, m.in. Daniel Stabrawa pełniący funkcję koncertmistrza Orkiestry.  
18 czerwca na estradzie, w wyjątkowo rzadko prezentowanym w Polsce repertuarze, zmierzą się dwaj giganci dyrygentury: Sir Simon Rattle, szef artystyczny Filharmoników Berlińskich, który zza pulpitu poprowadzi swój zespół, a towarzyszyć mu będzie Daniel Barenboim, obecny dyrektor muzyczny słynnej mediolańskiej La Scali, który tym razem, jako solista, zasiądzie przy fortepianie. W programie koncertu pojawią się m.in. „Metamorfozy” Richarda Straussa na 23 solowe instrumenty smyczkowe tj. 10 skrzypiec, 5 altówek, 5 wiolonczel i trzy kontrabasy oraz I koncert fortepianowy, d-moll, op. 15 Johanessa Bramhs’a, należący do arcydzieł muzyki XIX wieku ze względu na swój symfoniczny charakter i ekspresyjną wirtuozerię.
 
„Filharmonicy Berlińscy Live”
18 czerwca, godz.19.30 
 
Wykonawcy koncertu:
Filharmonicy Berlińscy (Berliner Philharmoniker)
Sir Simon Rattle – dyrygent
Daniel Barenboim – fortepian
 
Program koncertu:
Charles Ives „Pytanie bez odpowiedzi”
Richard Strauss „Metamorfozy” na 23 solowe instrumenty smyczkowe
Johannes Brahms I koncert fortepianowy, d-moll, op. 15