Festiwal Przemiany po raz czwarty

Czy korporacje wykradają twoją prywatność, czy oddajesz ją sam? Za co jesteś gotów przehandlować wiedzę o sobie: za wygodę, poczucie bezpieczeństwa, darmowe aplikacje, akceptację społeczną, aplauz wirtualnych przyjaciół? Ile jesteś skłonny poświęcić, by zachować anonimowość?

Zastanówmy się, czy warto bronić prywatności, czy jest ona tylko reliktem przeszłości, na który nie ma miejsca w cyfrowym świecie. Podyskutujmy, jak wiele znaczy dla nas anonimowość, co w niej cenimy, czego obawiamy się stracić, udostępniając dane. W końcu: czy coś się stanie, jeśli ujawnisz swoją grupę krwi, albo kiedy wszyscy dowiedzą się, co jadłeś wczoraj na obiad? Sprawdźmy, jak wiele inni wiedzą o nas i jak wiele z tej wiedzy krąży w cyfrowych chmurach, które nigdy niczego nie wymazują z pamięci. Spotkajmy ludzi, którzy doskonalą sztukę znikania z sieci i ukrywania się przed wyszukiwarką.

Wystawy, akcje społeczne, filmy, warsztaty i dyskusje podczas czwartej edycji Festiwalu Przemiany organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w dniach 4-7 września br.