Festiwal „Obrazy z Conrada” / „Opowieści z płytkiego morza”

W poniedziałek 4 września br. zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na drugi koncert ogólnopolskiego Festiwalu OBRAZY Z CONRADA, organizowanego w ramach Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego.

Do współpracy zaprosiliśmy 4 kompozytorów, których najnowsze utwory zabrzmią podczas kolejnych koncertów festiwalu OBRAZY Z CONRADA. Każdy z twórców oprze się na innej powieści patrona festiwalu.

4 września br. o godz. 19:30 w sali widowiskowej Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki przy ul. Spółdzielczej 9, odbędzie się prawykonanie utworu „Opowieści z płytkiego morza” Jarosława Siwińskiego wraz z recytacjami fragmentów powieści „Ocalenie” Josepha Conrada.

Wykonawcy: Leszek Zduń – recytacje i zespół kameralny Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej w składzie: Karina Maria Kamizela – flet, Bogdan Kraski – klarnet, Paula Lis – waltornia, Iwo Jedynecki – akordeon, Magda Miłaszewska-Delimat – harfa, Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce, Michał Styczyński – altówka i Małgorzata Kołcz – kontrabas oraz Sławek A. Wróblewski – dyrygent
Przed koncertem o godz. 18:30 w restauracji Babie Lato przy ul. Spółdzielczej 9 odbędzie się spotkanie autorskie, którego gościem będzie kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz aktor i reżyser Leszek Zduń.
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w kasach kina (tel. nr 22 734 79 44).