Eric Shoves + Lost Education • Lado w Mieście 2017 vol.7

Lado w Mieście 2017 vol. 7 • czwartek 17.08 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny
Afterparty: Soul Service – Burn Reynolds całą noc na Barce

Tym razem zanurzymy się w dobrych wspomnieniach z życia, którego nikt nigdy nie miał, i równie nieoczywistych snach. Zapraszamy na koncerty Eric Shoves Them In His Pockets i Lost Education.

Eric Shoves Them In His Pockets tworzą Szymon Najder, Christoph Thun i Hubert Woźniakowski. Niedawno wydali drugi album długogrający pt. „With Love” (wyd. Thin Man Records). Tym samym wyprowadzili się z pierwszej płyty i przy okazji zorientowali się, że stanowią grupę muzyczną już od dziewięciu lat, a niektóre nowe piosenki to wymyślili już co najmniej trzy lata temu. Dzięki temu w ich brzmieniu czuć zmiany kierunków studiów, wycieczki samochodowe i pierwsze śmieciówki. Nikt tak naprawdę nie wie, czy ich muzyka jest wesoła czy smutna, ale podobno przywołuje dobre wspomnienia z życia, którego nikt nigdy nie miał. Jeśli piosenki z pogranicza najntisowego indie, slacker rocka i hip-hopu brzmią dla Was zachęcająco, to chodźcie na koncert i dajcie Erykom uszczypnąć Was miłością w policzek. 

17.08 na Placu Zabaw zagości też trio Lost Education.

Lost Education to duet SzaZa i wokalistka Hania Piosik. Jakiś czas temu wspólnie powołali do życia nowy muzyczny byt, w którym podejmują wątek twórczości Williama S. Burroughsa, a w szczególności jego ostatniej książki „My Education: A Book of Dreams” (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety – który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation – stały się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Weszli w to i znaleźli, a w zasadzie znaleźli jeszcze zanim weszli. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego – oparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń – daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa. 

W lutym 2017 r. nakładem oficyny Lado ABC zespół Lost Education wydał debiutancki album pt. „Book of Dreams”, a my gorąco polecamy Wam, byście ich usłyszeli, zobaczyli, poczuli i przyśnili.