DZIKa klasyka: Masecki i Sadkowska grają Bacha

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „DZiKa Klasyka”. Wykonawcy znowu nawiążą do „domowej” kameralistyki, której przedsmakiem była w lutym sonata Mozarta.
Tym razem spędzimy wieczór z utworami Jana Sebastiana Bacha. Sonaty c-moll, h-moll, C-dur zagrają: Dagna Sadkowska na skrzypcach i Marcin Masecki na pianinie. Podobno Glenn Gould i Yehudi Menuhin spotkali się i nagrali te arcypiękne sonaty bez żadnej próby…

Na koncert zaprasza Dagna Sadkowska, członkini Kwartludium, pomysłodawczyni cyklu:
Koncerty „z klasyką” to wydarzenie, które inicjowane było co jakiś czas w różnych stołecznych klubach na przestrzeni ostatnich lat.
W zeszłym roku wraz z Marcinem Maseckim i Mikołajem Pałoszem wykonywaliśmy dwa tria fortepianowe Beethovena: Es-dur i D-dur; występowaliśmy w Pardon To Tu i Nie zawsze musi być chaos.
We wrześniu 2014 r. w DZiKu zorganizowałam koncert z muzyką Schuberta: Kwartet smyczkowy G- dur. W październiku ponownie Schubert – tym razem Trio fortepianowe. Na 19. lutego wybraliśmy zaś muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta (m.in. Koncert fortepianowy KV 415), a 5. marca Małgorzata Sarbak wykonała napisane specjalnie dla niej utwory Pawła Szymańskiego.
Klub DZiK to miejsce gościnne i przyjazne klasyce. W miękkim fotelu, z kieliszkiem dobrego wina, w oryginalnej atmosferze starej warszawskiej willi można się spotkać z muzyką poważną i wykonawcami „na wyciągniecie ręki”.