Dzień Mercedesa x Polska Światłoczuła

Już w najbliższy czwartek będziemy gościli Polskę Światłoczułą – autorski projekt Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta, promujący dobre kino w nietypowych miejscach w całej Polce.

Od godziny 18:00 pod Stacją zaparkują dwa wyjątkowe Mercedesy – Światek i Czułek. W autach będziecie mieli okazję stworzyć światłoczuły obraz podczas zabawy malowania światłem. To będzie z pewnością inspirujące doświadczenie.

O 19:00 rozpoczniemy panel dyskusyjny z udziałem Twórców filmowych, którzy podzielą się historiami dotyczącymi realizowanych na co dzień przedsięwzięć oraz ciekawymi i inspirującymi przygodami, jakie przeżyli w trakcie projektu. Ponadto opowiedzą o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Paweł Łoziński – wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych, takich jak „Siostry”, „Chemia”, „Inwentaryzacja”, czy „Ojciec i syn”, Leszek Starzyński – montażysta wielu polskich produkcji, zarówno filmowych, jak i telewizyjnych oraz Aleksandra Staszko – autorka kostiumów do wielu polskich produkcji, a wśród nich obrazów takich jak „Imagine” czy „Skaza”.

O 20:30 zapraszamy na projekcję filmu „Ida”, wielokrotnie nagradzanego obrazu w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Wstęp wolny.

Polska Światłoczuła – jest autorskim projektem promującym dobre, polskie kino. W ciągu zaledwie 3 lat działalności, twórcy związani z inicjatywą, odwiedzili już ponad 84 miejscowości, przejechali ponad 56 tysięcy kilometrów i wyświetlili 234 filmy. Członkowie grupy tworzą niepowtarzalną atmosferę wokół projekcji, które odbywają się w nietypowych miejscach, takich jak więzienia, kościoły, czy domy kultury w odległych zakątkach Polski. Każdemu pokazowi towarzyszą reżyserzy, operatorzy, aktorzy i producenci, którzy prezentują filmy widzom w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma kin. Podczas filmowych spotkań, eksperci nie tylko prezentują wartościowe obrazy, ale także dyskutują o nich i edukują widzów. Polska Światłoczuła właśnie rozpoczyna kolejną trasę filmową z filmem pt. „Deep love” w reż. Jana P. Matuszczyńskiego.