Drekoty – koncert

„Drekoty są zjawiskiem, jakie zdarza się raz na kilka lat. Poza skalą.”
/Gazeta Wyborcza

„To jest wyjątkowa muzyka – poetycka, inteligentna, a zarazem dzika, surowa. Na płycie zrealizowana z pietyzmem, na żywo wykonywana z impetem. Błyskotliwa, porywająca, zastanawiająca. Brawo.”
/PopUpMusic

„Jeden z najbardziej oryginalnych debiutów ostatnich lat na polskiej scenie. Wydały niedawno debiutancką płytę „Persentyna”, która wszystkich zachwyca, ale nikomu nie udaje się jej opisać.”
/Off Festival

DREKOTY powstały w 2011 roku z inicjatywy perkusistki Oli Rzepki. Drekoty od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Z trudności zakwalifikowania muzyki Drekoty uczyniły swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. Od 2014 roku zespół występuje w składzie Ola Rzepka, Natalia Pikuła oraz Olga Czech. Od wydania debiutanckiej płyty Persentyna w 2012 roku zespół nieustannie koncertował, wystąpił na najważniejszych festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie, Ars Cameralis), zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a także wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz nową autorską piosenkę Spokój wyprodukowaną przez Leszka Biolika. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na nową płytę, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku. W międzyczasie zespół zaprezentuje nowe piosenki podczas nadchodzących koncertów.