Double Crafter na bluesowo

Blues, czasem country i ballada. W repertuarze znajdują się standardy jak i kompozycje własne.

Od koncertu inauguracyjnego w październiku 2013 r. zespół regularnie występuje w klubach w kraju, jest zapraszany do udziału w festiwalach bluesowych jak i na sceny kabaretowe. Double Crafter udowadnia, że blues to również muzyka rytmiczna, żywa i wesoła, czego dowodem jest świetna zabawa słuchaczy podczas koncertów i kilkukrotne bisy.

Kilka komentarzy pokoncertowych.

„Co tu dużo mówić… Koncert cudowny, jak zawsze. Moja bluesowa dusza dzięki WAM pożywiła się

pozytywną energią na te wstrętne, jesienne dni!!”

“Jest moc! Jak zawsze.”

“Jaka tam była muzyka… Cudowna…”

“Maciuś przechodził samego siebie.”

Kto powiedział, że znane standardy brzmią lepiej niż dobre własne kompozycje? Na pewno nie ja…

Dziękuję pięknie. ”

“Naprawdę doznania muzyczne były nieprzeciętne. Jeszcze raz dziękujemy.”

Sławomir Chojecki (śpiew, gitara, harmonijka ustna) – kompozytor wielu utworów granych przez duet. Działa na rynku muzycznym od połowy lat 70-tych.

Pierwotnie jako solista akompaniujący sobie na gitarze akustycznej i harmonijce ustnej, a następnie jako założyciel i muzyk kilku, zakładanych przez siebie formacji muzycznych: Spółka Akcyjna (koniec lat 70 do 1982), Grupa SA (od roku 2001), Blueszcz Blues Band (od 2003) i Blueszcz Band (od 2009 do dzisiaj). Współpracował z Andrzejem Garczarkiem nagrywając wraz ze Spółką Akcyjną jego piosenki dla 3 Programu Polskiego Radia (kilka z tych piosenek znalazło się na wydanej w 2008 roku płycie Andrzeja Garczarka „Drelichowa”). Utwór w wykonaniu Blueszcz Blues Band znalazł się (obok takich wykonawców jak m.in. Livin’ Blues Xperince z Holandii oraz Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Zbigniew Namysłowski) na dwupłytowym wydawnictwie Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy. Z koncertami objechał całą Polskę, występując w klubach, na festiwalach i podczas imprez plenerowych. Występował też na festiwalach zagranicznych: na Białorusi, Litwie, Słowacji i na Węgrzech. Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych emitowanych w TVP. Obecnie przygotowuje muzykę do kilku kolejnych filmów.

Nagrał partię harmonijki do ścieżki dźwiękowej filmu kinowego „Wkręceni 2“

Płyty:

– „Po prostu BLUESzcz“

– DVD z koncertu na VI Rybnik Blues Festival (Blueszcz Band)

– Składanka Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy (Blueszcz Band)

Udział w nagraniach innych wykonawców:

Andrzej Garczarek – „Drelichowa“ (Spółka Akcyjna)

Maciej Sych (gitara)

– świetny gitarzysta młodego pokolenia, ukończył z wyróżnieniem klasę gitary II stopnia w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Koncertuje w całej Polsce jak i za granicą. Współpracuje z Blueszcz Band od początku istnienia zespołu. Obecnie gra również w zespole kierowanym przez Janusza Tytmana (który z kolei grał i nagrywał m. in. z Grzegorzem Ciechowskim, Marylą Rodowicz, Waldemarem Kazaneckim, Krzysztofem Krawczykiem, Szwagierkolaską i T. Love, Krystyną Prońko, Andrzejem Rosiewiczem, Tadeuszem Wożniakiem, Emilianem Kamińskim), z którym koncertował m.in. na Pikniku Country w Mrągowie, muzyk sesyjny.

Double Crafter – V International Ochota Blues Festival 9.10.2014 r.