„Dopokąd” czyli muzyczna droga Krzysztofa Tyńca

23 marca 2015, nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ, ukaże się płyta Krzysztofa Tyńca „Dopokąd”, na którą składa się w większości autorski repertuar artysty. „Dopokąd”

20 marca o godz. 20:00 na scenie Teatru Ateneum w Warszawie będzie miała miejsce premiera recitalu Krzysztofa Tyńca, pod tym samym tytułem.

Na płycie „Dopokąd” Krzysztof Tyniec prezentuje w większości autorskie teksty. W jego repertuarze znalazło się również kilka piosenek, które podarował artyście Krzysztof Piasecki. Wątki dominujące w utworach Tyńca są bliskie współczesnym ludziom. Często poruszają  prozaiczne, ale ważne i nie pozbawione głębi, tematy. Artysta śpiewa o  miłości – tej prawdziwej oraz tej chwilowej i szybko przemijającej, o silnych zauroczeniach i zamroczeniach, o  upływie czasu i zwykłych problemach dnia codziennego. Artyście udaje się mówić o ważnych i poważnych tematach w sposób lekki, pełen wdzięku oraz bardzo dowcipny.

Z wielką pogodą ducha i spokojem, który tak ważny jest zwłaszcza dziś, w zwariowanym i zabieganym świecie.

Słuchając płyty Krzysztofa Tyńca dowiemy się, że ma duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Aktor z przymrużeniem oka traktuje swoją wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym coraz częściej toczy się „życie”. Tyniec zabiera słuchaczy na spacer po Saskiej Kępie, pokazując jak bliskie jest mu to miejsce.

Krzysztof Tyniec mówi o życiu tu i teraz, skupieniu na drobnych sprawach. Tekstom doświadczonego Aktora energetycznego brzmienia dodają młodzi muzycy z zespołu Piramidy w składzie: Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe, Piotr Augustynowicz – gitary, Tomasz Imienowski – bas, Tomasz Paszko – perkusja

Krzysztof Tyniec swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1982 w Teatrze Współczesnym, z którym związał się na kolejnych sześć lat, grał między innymi rolę Demetriusza w „Śnie nocy letniej” oraz Rimskiego w „Mistrzu i Małgorzacie”. Po 1988 roku przyszedł czas na kolejny etap kariery, którym był i jest do dziś Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Niezapomniane kreacje aktora podziwiane w Ateneum to m.in. Lancelot Gobbo w „Kupcu Weneckim”, Gombrowicz w „Kosmosie”, Fadinard w „Słomkowym kapeluszu”, François Pignon w „Kolacji dla głupca”, organizator w „Niech no tylko zakwitną jabłonie” Można go również zobaczyć na scenie warszawskiego Teatru Capitol w spektaklu „Klub mężusiów”. W latach 90tych skutecznie zagościł w świadomości najmłodszego odbiorcy dzięki charakterystycznym rolom Pana Fasoli w programie „Fasolandia”, Dżina w serii filmów wytwórni Walta Disneya o Aladynie oraz kultowego Timona z  filmu „Król Lew”. W 2014 roku zagościł w świadomości młodego widza jako Profesor Rozumny w rozśpiewanej „Wannie Archimedesa” wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jaślara. W 2007 roku przyjął zaproszenie do telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”, w którym wywalczył pierwsze miejsce i otrzymał Kryształową Kulę. Widzowie telewizji publicznej kojarzą go ze współpracy z Kabaretem Olgi Lipińskiej, w którym Krzysztof Tyniec brał udział ponad 15 lat. W 2014 roku został uhonorowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W lutym 2014 roku nakładem wytwórni MTJ ukazał się debiutancki album aktora pt. „Ulotne piosenki”. Znalazły się na nim utwory śpiewane i zarejestrowane podczas spektakli teatralnych oraz piosenki nagrane specjalnie na debiutancką płytę.

Tracklista:

1. Puzzle

2. Kapiszonowy świat

3. Piosenka aktorska

4. Ty, który co roku się rodzisz (Ateneum)

5. Tango walc

6. Zawołaj mnie

7. Autobus

8. Cza cza czarownica

9. Wiosenne olśnienie

10. W tę i z powrotem (Penelopa

11. Saska Kępa

12. Rozmowa. Pitagoras

13. Robić swoje

14. Czerwony dywan

15. Dopokąd idę