Dni Książki Francuskiej. Targ literacki i spotkania z autorami

DNI KSIĄŻKI FRANCUSKIEJ w Big Book Cafe to sobota i niedziela w pełni poświęcone literaturze znad Sekwany. Zapraszamy 7 i 8 grudnia tych, którzy fascynują się francuską kulturą literacką, a także tych, którzy czują, że mają jej niedosyt.
Weekend pod znakiem literatury francuskiej będzie okazją, by ją poznać, uzupełnić domowe zbiory książkowe, kupić prezent, a także porozmawiać z tymi, którzy mają Francję we krwi.

Weekend w centrum literackim wypełnią:

-> TARG NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK francuskich wydanych w ostatnich latach po polsku (sobota i niedziela w godz. 10.00-20.00) – czeka autorski wybór ważnych i godnych uwagi przekładów

-> SPOTKANIA z pisarzami z Francji i Polski:

Gościem specjalnym będzie ÉDOUARD LOUIS, autor głośnej i uznanej na świecie powieści „Historia przemocy”. Autor przyjeżdża do Warszawy tuż po premierze polskiego wydania swej pierwszej książki „Koniec z Eddym” (Wydawnictwo Pauza)

Gościem polskim będzie ŁUKASZ MODELSKI – pisarz i publicysta kulinarny, autorytet w dziedzinie związków francuskiej kuchni i kultury, autor wydanej właśnie książki „Droga przez mąkę, czyli literatura dla kucharek” (Wydawnictwo Znak).

-> specjalne inspirowane Francją MENU śniadaniowe serwowane przez cały weekend

-> MUZYKA I ARANŻACJA pozwalająca zanurzyć się we francuskiej kulturze

Partnerem wydarzenia jest INSTYTUT FRANCUSKI w Warszawie.

PROGRAM DNI FRANCUSKICH
SOBOTA – NIEDZIELA // 7-8 GRUDNIA 2019 r.

SOBOTA
10.00 – 20.00
TARG KSIĄŻKI FRANCUSKIEJ – szeroki wybór literatury Francji wydanej po polsku w ostatnich kilku latach.

od 10.00 śniadanie francuskie dla leniwych, serwujemy do wieczora

19.00 – PO ZMROKU Z ÉDOUARDEM LOUIS
Rozmowa z jednym z najważniejszych młodych pisarzy znad Sekwany. O jego powieściach, kulturze czytania we Francji, o tym, czym żyją czytelnicy i pisarze nad Sekwaną i o tym, co wyjątkowe literatura francuska mówi teraz o Europie i człowieku.
Rozmowę prowadzi ROBERT RIENT, pisarz i reportażysta.
Tłumaczenie konsekutywne z języka francuskiego: Patrycja Łobacz.
Po spotkaniu autor będzie podpisywał książki: „Historia przemocy” i „Koniec z Eddym”.

NIEDZIELA
10.00 – 20.00
TARG KSIĄŻKI FRANCUSKIEJ – szeroki wybór literatury Francji wydanej po polsku w ostatnich kilku latach z pomocą Instytutu Francuskiego

od 10.00 śniadanie francuskie dla leniwych, serwujemy do wieczora

12.00
W SAMO POŁUDNIE Z ŁUKASZEM MODELSKIM – francuska literatura dla kucharek, czyli o licznych i zniuansowanych związkach kultury jedzenia i pisania nad Sekwaną. O kulinariach w powieściach i poezji smaków mówi uznany ekspert i autor książek.

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Partnerem głównym wydarzenia jest Instytut Francuski w Warszawie. Wydarzenie wspierają wydawnictwa Pauza i Znak.

Na spotkania z pisarzami przygotujemy miejsca siedzące i stojące, postaramy się pomieścić wszystkich zainteresowanych. Osoby o szczególnych potrzebach (w szczególności osoby starsze i z niepełnosprawnościami) prosimy o wcześniejszy kontakt.

Big Book Cafe
Centrum innowacji literackich
ul. Dąbrowskiego 81
czytam – gadam – żyję
Dojazd: Metro Racławicka