DKF „Wysokich Obcasów” – przedpremierowo „Sieranevada”

Gutek Film i magazyn wysokieobcasy zapraszają na specjalne, przedpremierowe pokazy komediodramatu Cristiego Puiu „Sieranevada” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. „Sieranevada” to mistrzowski portret współczesnej rodziny opowiadający o uroczystości rodzinnej, która wymyka się spod kontroli. 

Pokaz odbędzie się 23 maja (wtorek) w 8 miastach w Polsce. 

W warszawskim Kino Muranów po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Paulina Reiter, redaktorka „Wysokich Obcasów”. Jej gościem będzie dr Alicja Długołęcka, pedagog, edukatorka seksualna, autorka licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej. 

Plan wieczoru w Kinie Muranów:
18.30 – początek filmu
Ok. 21.20 – początek dyskusji

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 20 (932) Wysokich Obcasów z 20 maja, będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie. W sprawie zniżki proszę kontaktować się bezpośrednio z danym kinem.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozdane DVD z repertuaru Gutek Film

OPIS FILMU

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

Cristi Puiu, obok Cristiana Mungiu, jest jednym z ojców rumuńskiej Nowej Fali. W 2005 roku jego „Śmierć pana Lazarescu” zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. „Sieranevada” miała swoja światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, została też rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.