Disco polo | Kultowy piątek – Kino 89+

Zapraszamy na wieczór poświęcony fenomenowi disco polo. Zobaczymy „Kochaj i rób co chcesz” Roberta Glińskiego oraz dokument „Bara bara” Marii Zmarz-Koczanowicz.

SPOTKANIE
Przed projekcją filmów zapraszamy na spotkanie z Marią Zmarz-Koczanowicz i Michałem Arabudzkim, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

PROGRAM
Bara bara, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz, Michał Arabudzki, 1996, 65 minut

Dokument prezentuje kulisy funkcjonowania branży związanej z muzyką disco polo. Maria Zmarz-Koczanowicz przygląda się jej mechanizmom: rozmawia z producentami, samymi muzykami oraz fanami ich twórczości.

Kochaj i rób co chcesz, reż. Robert Gliński, 1997, 95 minut

Film chwyta w lot fenomen „muzyki chodnikowej”. Jego bohaterem jest młody muzyk-organista, który po studiach w konserwatorium muzycznym i nieudanych próbach budowania kariery na Zachodzie wraca w rodzinne strony, gdzie zostaje organistą w miejscowym kościele. Trochę przypadkiem staje się też gwiazdą muzyki disco-polo.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.