Dick4Dick + New Cage • Lado w Mieście 2017 vol.4

Lado w Mieście 2017 vol. 4 • czwartek 27.07 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny
(w razie niepogody przenosimy się do Cafe Kulturalna)

A teraz coś z zupełnie innej beczki! A nawet beczek – muzycznych, stylistycznych, wszelakich. Tego wieczoru na jednej scenie pojawią się szaleni Dick4Dick oraz Johnny Cash w wersji Joanny Halszki Sokołowskiej i Bartka Tycińśkiego, czyli New Cage.

Na ostatniej, wydanej w 2016 r. płycie „tau Ceti e” Dick4Dick wrócili do swoich elektronicznych korzeni – zamienili gitary i perkusję na syntezatory, automaty perkusyjne, samplery oraz inne elektroniczne gadżety. Rockowe piosenki ustąpiły miejsca strumieniowi nieokiełznanych dźwięków. Materiał łączył w sobie koncertową zwierzęcość, imprezowe zatracenie i psychodeliczną alienację – dzikość rave’u, surowy trans techno czy ejtisową przebojowość Dicki pożeniły z alternatywnym popem, w wyjątkowym dla siebie stylu.

Jesienią tego roku ma ukazać się ich nowy album, którego rąbek z pewnością uchylą podczas koncertu w ramach Lado w Mieście.

27.07 na Placu Zabaw zagości też New Cage.
New Cage to zespół założony przez Joannę Halszkę Sokołowską oraz Bartłomieja Tycińskiego – multiinstrumentalistów i kompozytorów, znanych ze współpracy z zespołami takimi jak Mitch & Mitch, Der Father, Warszawskie Combo Taneczne czy Jerz Igor. W czerwcu 2017 nakładem Lado ABC ukazał się ich album „Wszystko Jutro”, na którym znalazły się utwory Johnny’ego Casha w nowych aranżacjach, wyśpiewane zmysłowym kobiecym głosem – czasem wierne oryginałowi, innym razem oszczędne i minimalistyczne, a momentami przesycone nowym brzmieniem, ocierającym się o noise.

Muzycy wspólnie opracowali kilka utworów Casha, urozmaicając płytę własnymi kompozycjami. Efektem jest materiał w duchu gitarowych piosenek drogi i piosenek o miłości, który ma szansę poruszyć zarówno wielbicieli klasycznych gitarowych brzmień, jak i zwolenników niekonwencjonalnych muzycznych wariacji. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Macio Moretti, Hubert Zemler, Miłosz Pękala i Tomasz Duda.