Debata: wpływ Internetu na polskie środowisko artystyczne, sztukę i życie codzienne

Zapraszamy na dyskusję z okazji premiery 6 numeru SZUMu. Rozmowa będzie dotyczyć tematu numeru – wpływu Internetu na polskie środowisko artystyczne, sztukę i życie codzienne od 1995 roku do dziś.

4.10.2014, godz. 17, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, duża aula w budynku Rektoratu

Zaproszeni goście: Radosław Tereszczuk, Natalia Sielewicz, Mariusz Libel i Laura Pawela.

Spotkanie poprowadzi Romuald Demidenko.

Po debacie przenosiny do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na prezentację projektu „United People of The Internet” Czosnek Studio, godz. 19.

Radosław Tereszczuk – w połowie lat 90. pionier polskiego Internetu oraz muzyki elektronicznej, teoretyk i praktyk sztuki opartej o technologię. Wynalazca oraz ekspert z obszaru relacji fizyki i psychologii. Aktualnie rozwija matematyczno-informatyczną metodykę tworzenia i uruchamiania program wykonywalnych modeli reprezentujących złożone organizacje biznesowe.

Natalia Sielewicz – historyczka sztuki i kuratorka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajmuje się przede wszystkim filmem i performansem, organizatorka corocznego festiwalu filmowego Kinomuzeum oraz wydarzeń performatywnych w ramach programu Performans w Muzeum. Kuratorka wystawy „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie”. Jest
absolwentką Central Saint Martins College i Courtauld Institute of Art w Londynie.

Mariusz Libel – artysta, wraz z Krzysztofem Sidorkiem tworzył grupę Twożywo (od 1998 do 2011 roku). Duet zajmował się działalnością street artową, ale i umieszczał swoje prace w Internecie, współpracował także ze stroną nnk.art.pl, promującą polski net art. Z wykształcenia jest socjologiem.

Laura Pawela – artystka, ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu, Schloss Akademie w Niemczech oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 2002 roku projektem „Reallaura”, który używając telefonii komórkowej, dowcipnie komentował zmiany zachodzące w społeczeństwie informacyjnym. Pawela zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie. Obecnie pracuje nad monumentalnym filmem Różowy Horyzont. Współpracuje z londyńską galerią IMT.

Romuald Demidenko – współpracuje z CSW Zamek Ujazdowski. Razem z Gregorem Różańskim założył platformę New: Art Center, promującą nowoczesne strategie kuratorskie. Wcześniej kurator w BWA w Zielonej Górze, gdzie, między innymi, zorganizował wystawę IS IT ART OR IS IT JUST (2014).