Debata: diagnoza kultury

Najwięksi polscy artyści, ważne i aktualne tematy, którymi żyje kultura i sztuka. Bez tabu, ale ze smakiem i szacunkiem dla rozmówcy. 1Piętro startuje z projektem Diagnoza Kultury.

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się we wtorek 27 stycznia 2015 r. o godz. 18:00 wraz z pisarką Magdaleną Tulli, malarzem Markiem Sobczykiem, kompozytorem Eugeniuszem Knapikiem oraz reżyserem teatralnym Bartoszem Szydłowskim poszukamy odpowiedzi na pytania: Czego szuka współczesna sztuka? Co mówi nam dzisiaj artysta? Kim jest sam dla siebie? Jaka siła pcha go do tworzenia?

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Koehler.

Diagnoza kultury to projekt, który ma zadnie spojrzeć na współczesną kulturę i sztukę przez pryzmat nauczania Jana Pawła II. Pytaniami kolejnych spotkań będą m.in. : Czy piękno zawsze wyrasta z dobra? Komu służy sztuka – artysta a dobro wspólne? Sztuka w obliczu Tajemnicy – czy jesteśmy skazani na sakrokicz? O zerwanym przymierzu – o relacji między wiarą a sztuką. W drodze do ponownego spotkania – czy nowy dialog religii i sztuki jest możliwy?

Projekt jest współorganizowany przez: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw, KIK – Klub Inteligencji Katolickiejj, Fundacja Atelier, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej,Galerię Propaganda, Więź i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych.

Debata będę odbywały się raz w miesiącu.