Daniel Spanielak w trasie koncertowej

Pod koniec stycznia jeden z najciekawszych debiutantów 2014 roku Daniel Spaleniak wyruszy w drugą trasę koncertową promującą krążek „Dreamers”.
W Warszawie Daniel Spaleniak zagra solo w Klubokawiarni Chłodna 25 dnia 20 lutego
Daniel Spaleniak zadebiutował w marcu 2014 roku albumem „Dreamers”. Artysta szybko uznany został za jeden z najciekawszych debiutów tego roku, co zaowocowało zaproszeniami na tak prestiżowe festiwale jak: Open’er Festival, Halfway Festival, Tatarak Festival czy Soundrive Fest. Po festiwalowych sukcesach młody muzyk z Łodzi postanowił zaprezentować materiał w zupełnie nowej odsłonie.
Muzyka Spaleniaka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem na długo zostającym w pamięci. Podczas trasy koncertowej „Dreamers Tour II” artysta zagra zarówno nastrojowe koncerty solowe w wersji akustycznej, jak i te pełne gitarowych brzmień z całym bandem.

O artyście:

Daniel tworzy od 16 roku życia. Choć mówi skromnie o sobie, że jest muzykiem z Łodzi i po prostu gra piosenki, szybko został dostrzeżony i zdobył rozgłos dzięki branżowym serwisom muzycznym. Debiutancka płyta Spaleniaka „Dreamers”, ukazała się nakładem zasłużonej wytwórni płytowej Anteny Krzyku (wydawca m.in. Hey, Lao Che, Pustki). Album promują dwa singla kompozycje – utrzymany w niepokojącym, melancholijnym klimacie „My name is wind” oraz „House on fire”
utwór często określany jako muzyka drogi.

Daniel Spaleniak – House on fire (Official Video)