Dan Tepfer Trio (US/PL/CH)

Pianista i kompozytor Dan Tepfer został już doceniony i przez publiczność, i przez krytyków. Francuska prasa nazwała go „odkryciem”, „artystą o świeżym, oryginalnym podejściu do pianistyki, sytuującym się gdzieś pomiędzy klasyką a jazzem” – napisano w „Le Terrace”. Natomiast amerykański „Boston Live” zwrócił uwagę na „wyjątkową kreatywność Tepfera, jego indywidualny styl i potencjał twórczy, który może doprowadzić do odświeżających zmian w świecie jazzu”. „Boston Globe” uznał go za „błyskotliwego młodego pianistę”.

Dan Tepfer urodził się w Paryżu w 1982 r. Jego rodzice są Amerykanami. Rozpoczął lekcje fortepianu w wieku lat siedmiu i szybko zainteresował się improwizacją. W college’u jako główną specjalizację wybrał astrofizykę, a dopiero później pianistykę jazzową, z której uzyskał dyplom New England Conservatory w Bostonie.

Jest liderem tria, z którym odbywa liczne tournee zagraniczne. Jego debiut płytowy znalazł się na liście 10 najlepszych albumów 2005 r. magazynu „Cadence”. W konkursie Solo Piano podczas Montreux Jazz Festival 2006, Tepfer zdobył równocześnie pierwsze miejsce i nagrodę publiczności. W 2007 roku American Pianists Association przyznało mu tytuł Cole Porter Fellow.

Koncertował ze znanymi muzykami: Lee Konitzem, Stevem Lacym, Bobem Brookmeyerem. Pobierał lekcje u Martiala Solala, Freda Herscha, Kenny Wernera, Danilo PÚreza i Boba Brookmeyera.

DAN TEPFER TRIO
Dan Tepfer – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Arthur Hnatek – perkusja 

Sobota, 28.04.2018
I koncert – 19:00
II koncert – 21:30