Człowiek 2.0 | Uzależnienie od Internetu

Wspólnie z Polskim Komitetem ds. UNESCO zapraszamy nauczycieli do udziału w nowych szkoleniach rozwijających kompetencje cyfrowe i medialne niezbędne w procesie nauczania. Na szkoleniu zdobędą Państwo wiedzę niezbędną do funkcjonowania w nauczaniu w środowisku cyfrowym i medialnym.
Unikalna formuła cyklu szkoleń medialnych zakłada połączenie dwóch odmiennych, ale dopełniających się sposobów ujmowania relacji człowieka z cyfrowymi technologiami – perspektywę dydaktyczną i psychologiczną.

Obie perspektywy są komplementarne i pozwalają uczestnikom uzupełnić i synchronizować wiedzę dotyczącą tego jak postrzegamy i rozumiemy świat cyfrowy z tym jak korzystamy z cyfrowych narzędzi.

Szkolenie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji organizowanej przez Polski Komitet ds. UNESCO „O potrzebie edukacji medialnej”.


15–16 grudnia | Uzależnienie od Internetu

Sobota, godz. 10.00 – 18.00 
Kiedy kończy się zabawa, a kiedy zaczyna się niekontrolowane używanie nowych mediów? Jakie są symptomy e-uzależnień? Jak komunikować zauważony problem? warsztat poświęcony będzie przede wszystkim tematyce uzależnienia od Internetu. Podczas spotkania omówimy czynniki sprzyjające formowaniu się uzależnień oraz dowiemy się czym są psychologiczne mechanizmy uzależnień. Zastanowimy się jakimi środkami, dostępnymi dla nauczycieli i wychowawców, można próbować przeciwdziałać zagrożeniu i kiedy warto skierować ucznia do innego specjalisty.

Niedziela, godz. 9.30 – 17.30
Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań na temat tzw. cyfrowych uzależnień. Przyjrzymy się typowym aktywnością młodzieży związanych z siecią i wspólnie spróbujemy zdefiniować zdrowe nawyki korzystania z Internetu. Elementem warsztatu będzie dyskusja na temat urządzeń mobilnych – czy dzieci i młodzież powinna mieć ograniczony do nich dostęp? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach? Celem warsztatu będzie również znalezienie odpowiedzi na pytanie o to, co na poziomie szkoły można zrobić, by wspierać zdrowe nawyki korzystania z Internetu

▪️ PROWADZĄCE

dr Dorota Żelechowska
Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa i wykładowczyni na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, life coach. Specjalizuje się w psychologii poznawczej. Jej zainteresowania naukowe obejmują tematykę rozwiązywania problemów, kreatywność, inteligencję, treningi poznawcze i nowe trendy w edukacji.

Karolina Szczepaniak
Na co dzień pracuje jako menedżerka projektów IT. Zajmuje się również edukacją z zakresu nowych technologii, ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci. W 2015 roku ukończyła Szkołę Trenerską STOP prowadzoną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Współpracuje z takimi organizacjami jak Centrum Cyfrowe, Fundacja 5medium oraz Fundacją Panoptykon, z którą jest związana od 5 lat.

Agnieszka Szymalska
Magister nauk społecznych w dziedzinie psychologii klinicznej. Specjalizuje się w psychoterapii uzależnień, obecnie w trakcie certyfikacji w Instytucie Psychologii Zdrowia.

▪️ ZAPISY I MIEJSCE SZKOLENIA

Zajęcia odbędą się w budynku FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Przed budynkiem jest parking i mogą Państwo zaparkować. Dojazd komunikacją miejską: metro linii M1 do stacji Służew.

W trakcie obu dni szkoleniowych oferujemy Państwu ciągłą przerwę kawową oraz lunch.

Aby zapisać się na szkolenie wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny: https://bit.ly/2Fv6ofw 

Liczba miejsc na każdym szkoleniu: 25.