Cykl koncertów Sounds of Art / Erbarme dich-Jan Sebastian Bach

Fundacja Lakmé-Art oraz Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają na ostatni koncert w tym sezonie z cyklu „Sounds of Art” – „Erbarme dich – Jan Sebastian Bach”.

✔ 28 maja (niedziela), godz. 18.30
✔ Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
✔ Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

„Sounds of Art” to harmonia sztuk. Cykl koncertów jest projektem zrodzonym na granicy dwóch sztuk – muzyki i malarstwa. On granicę tę zaciera, podkreśla jak wiele łączy dziedziny różnych sztuk i pokazuje, w jaki sposób mogą one ze sobą –w harmonii – współpracować. To nie przypadek, że inauguracja „Sounds of Art” zaplanowana została wraz z otwarciem nowej galerii sztuki dawnej w Muzeum Narodowym. Publiczność gorąco zachęca się aby udział w koncercie połączyć z wizytą w nowo otwartej galerii. Jest to wyjątkowa okazja do rozkoszowania się pięknem dzieł Lucasa Cranacha Starszego, Gentile Belliniego czy Sandro Botticelliego, a później brzmieniami muzyki dawnej dzieł Vivaldiego, Monteverdiego, Bacha i Pergolesiego.

Projekt ma również wymiar edukacyjny. Fundacja Lakmé-Art zaprosiła do projektu zarówno najlepszych muzyków z kraju i zagranicy, jak i młodych profesjonalistów. Stojąc na początku swojej kariery, będą oni mieli szansę rozwinąć się scenicznie i artystycznie poprzez pracę z wybitnymi muzykami ze swoich dziedzin.

Przed koncertem warto odwiedzić Galerię Sztuki Dawnej i rozkoszować się pięknem dzieł Lucasa Cranacha Starszego, Gentile Belliniego czy Sandra Botticellego, a następnie brzmieniem muzyki Bacha. 

Tym razem bohaterem koncertu będzie barokowy geniusz Jan Sebastian Bach. Jego utwory wykonają soliści Sylwia Krzysiek (sopran) oraz Jan Jakub Monowid (alt), którym towarzyszyć będzie kameralny zespół instrumentów dawnych Lakme Art Ensemble pod kierownictwem muzycznym Tomasza Frycza. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Fundacji Grzegorz Bayer. 

W repertuarze: kantata nr 82 Ich Habe Genug, aria ze suity orkiestrowej nr 3, arie: Aus Liebe Will Mein Heiland Sterben i Erbarme Dich z Pasji wg św. Mateusza oraz kantata nr 51 Jauchzet Gott In Allen Landen.

Wstęp na koncert jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona).