Cykl filmowy: Meryl Streep

20:00 Koncert na 50 serc (Music of the Heart), reż. Wes Craven, USA 1999, 123 min. + Polska Kronika Filmowa

Film oparty jest na prawdziwej historii skrzypaczki, Roberty Guaspari. Poznajemy ją w momencie, gdy jej świat runął w gruzy. Mąż odszedł, by rozpocząć życie u boku jej najlepszej przyjaciółki, a Roberta została sama z dwoma małymi synami. Początkowo czuje się zupełnie bezradna. Jej artystyczna kariera już dawno została odsunięta na bok z powodu obowiązków rodzinnych, ale nowa sytuacja dopinguje Robertę, by znowu wziąć skrzypce do ręki, bowiem tylko tak może zarobić na życie. Dzięki pomocy znajomego, Roberta znajduje zatrudnienie. Decyduje się na wyjazd z miasta, by przyjąć posadę nauczycielki muzyki w cieszącej się złą sławą wschodniej części Harlemu.

O cyklu: Meryl Streep to absolutna rekordzistka jeśli chodzi o nagrody filmowe. W trakcie 38 lat kariery 90 nominacji zamieniła w 47 prestiżowych statuetek (w tym 3 Oscary)! Każdy jej nowy film jest wydarzeniem oczekiwanym i komentowanym jeśli nawet nie ze względu na walory samego obrazu, to na pewno z uwagi na kreację Streep.

W lipcu, w Iluzjonie przypomnimy najważniejsze i najciekawsze naszym zdaniem filmy, w których wystąpiła aktorka. Będą to m.in.: „Pożegnanie z Afryką” według powieści Karen Blixen, w którym gwiazda stworzyła doskonałą kreację u boku Roberta Redforda, niezwykle poruszający „Wybór Zofii” opowiadający historię Polki, która po ciężkich doświadczeniach w obozie oświęcimskim próbuje ułożyć sobie życie w Ameryce, oscarową „Sprawę Kramerów” czy też „Kochanicę Francuza” Karela Reisza z jej podwójną – kostiumową i współczesną rolą.

Przegląd filmów z udziałem aktorki potrwa od 1 do 27 lipca.

Pełen repertuar na: http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/403/meryl-streep.html