„Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei”. Spotkanie premierowe z autorem

Rok 1989 to rok buntu, chaosu oraz rewolucji. Rok 1989 to także rok nadziei, wiary  w wolność oraz oczekiwania na zmiany. Te przełomowe wydarzenia mógł uwiecznić na fotografiach jedynie ich mistrz, Chris Niedenthal. Z okazji premiery najnowszego albumu „Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei” autor spotka się z czytelnikami 11 maja w salonie Empik Junior w Warszawie.

Ogłoszenie wyników pierwszych wolnych wyborów, niesamowite twarze pełne nadziei czy niekończące się kolejki w Pewexach to pejzaż roku 1989. Najważniejsze momenty tego okresu zostały uwiecznione w fascynującym zdjęciowym reportażu. Album „Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei” pomaga przybliżyć ekscytującą oraz przełomową rzeczywistość tego czasu. Pozycja zawiera zarówno ikoniczne, najbardziej znane fotografie, jak i te, które nie były wcześniej dostępne szerokiej publiczności. Spotkanie z autorem będzie idealną okazją do rozmowy na temat historii nie tylko kraju, ale także jednego człowieka – Chrisa Niedenthala.

Chris Niedenthal – mistrz fotografii dokumentalnej, autor wielu kultowych zdjęć. Polak urodzony w Anglii, gdzie ukończył studia fotograficzne. Do kraju przyjechał w latach 70. i pozostał do dziś.

11 maja, godz. 18:00
Empik Junior, Warszawa

ul. Marszałkowska 116/122