Cannes jest w Muranowie

Tylko w dniach 13 – 16 września będzie można obejrzeć w naszym kinie, najgłośniejsze filmy pokazane i nagrodzone na ostatnim festiwalu w Cannes, w niektórych przypadkach na kilka miesięcy przed oficjalną premierą.

CANNES JEST W MURANOWIE to unikatowa szansa, by zobaczyć w ciągu jednego weekendu m.in. najnowsze filmy mistrzów kina, dzieła, o których już jest lub wkrótce zrobi się głośno.

13.09, czwartek, 20:15
Tajemnice Silver Lake reż. David Robert Mitchell, występują: Andrew Garfield, Riley Keough, Zosia Mamet

„Tajemnice Silver Lake” to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

14.09, piątek, 20:15
Dom, który zbudował Jack reż. Lars von Trier, występują: Matt Dillon, Uma Thurman

Tytułowy Jack to nowa postać w mrocznym popkulturowym klanie, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Duński reżyser pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który widzi swoje zbrodnie jako mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

15.09, sobota, 20:15
Climax reż. Gaspar Noé, występują: Sofia Boutella, Romain Guillermic

Twórca takich filmów, jak: „Nieodwracalne”, „Wkraczając w pustkę” i „Love” przedstawia nowy projekt! Grupa tancerzy próbuje poznać granice możliwości swoich ciał. Podczas jednej z tanecznych sesji wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością. Budzą się wewnętrzne demony. Czy uda im się je poskromić?

16.09, niedziela, 20:15
Kafarnaum reż. Nadine Labaki, występują: Zain Al Rafeea, Kawthar Al Haddad, Boluwatife Treasure Bankole

Reżyserka Karmelu, opowiada historię Zaina, który pozywa rodziców za to, że się urodził. Takich jak on – systemowo zaniedbywanych, pozbawionych dzieciństwa, odciętych od edukacji jest wielu. Gdy patrzymy na codzienność Zaina, obcujemy z przenikliwym dramatem społecznym. Natomiast śledząc jego miejską tułaczkę, oglądamy przejmujące kino drogi. Kafarnaum nie tylko budzi złość na niesprawiedliwość świata, ale gwarantuje też prawdziwe łzy wzruszenia.Film „Kafarnaum” nagrodziło Jury Ekumeniczne 71. Festiwalu w Cannes