Bunt Czytaczy. Odsłona I. Oświecenie

„Oświecenie” – „leży na ulicy”. Trzeba się jedynie nad nim pochylić, zwłaszcza, że Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich tuż, tuż. Wszelka mądrość pochodzi z książek, więc schyl się po nie, przygarnij, oświeć siebie, najbliższych i nieznajomych. Czytaj. 

LABIRYNT
instalacja artystyczna przygotowana przez zespół artystów skupionych wokół Fundacji Zmiana złożona z 4 tys., oświetlonych książek, do wzięcia; ułożona w formie labiryntu stworzy pretekst do indywidualnych poszukiwań ulubionej literatury, zostanie ulokowana w holu głównym Centrum Kreatywności; (14.04.2018, od 18.00 do 23.00, 15.04.2018 – od 12.00 do 20.00).

TEATR NIE DLA KAŻDEGO „WIZJA CZYTANIA”
Przeczytaj fragmenty książki polecanej przez innych czytelników (witryna Czytelni przy Bazarze Różyckiego, 24h/doba)

SZAFA KULTURY
przez cały czas trwania wydarzenia będzie miejscem, w którym będziemy dzielić się książkami podarowanymi przez czytelników innym czytelnikom (z dedykacjami) oraz prowadzić rozmowy z czytelnikami o ich potrzebach czytelniczych.

KUFRY LITERACKIE
posag
podróż
podręczny
- co w nich znajduje się?
(hol Centrum Kreatywności)

ROZMOWY CHODNIKOWE
uliczna czytelnia przed Centrum Kreatywności, czynna przez cały czas trwania wydarzenia

CZYTELNICY POLECAJĄ CZYTELNIKOM
przegląd filmików
parking Centrum Kreatywności

Ponadto:
14.04.2018
godz. 15.00 – 18.00 Literacka Kuchnia Polowa pt. „Od opowieści do powieści” – spotkanie panelowe z: Jackiem Natorffem, który z pokolenia na pokolenie mieszka w jednym domu i kolekcjonuje jego historię; Literacka Kuchnia tego dnia serwuje praskie śledzie (Czytelnia przy Bazarze Różyckiego)

15.04.2018
od 12.00 – Śniadanie Literackie – zaczynamy powoli, smakując rzeczywistość i literaturę (drobny poczęstunek przygotowany przez uczestników, samozwańczy dyskusyjny klub książki – czytasz/rozmawiasz)
14.00 – “Wszystkie pyzy tego świata” – warsztaty literacko-kulinarne z zespołem “Pyzy, flaki gorące” i “Pyzą na polskich dróżkach” w tle
16.00 – „Od opowieści do powieści” – spotkanie z Markiem Adamskim, który opowie, do czego w Szczekocinach prowadzą tzw. żywe rozmowy, warsztaty międzypokoleniowe i spotkania międzynarodowe.Tego dnia Literacka Kuchnia Polowa serwuje smakołyki z Szczekocin.

Odsłonę I
zakończy koncert Adama Struga (18.00) oraz wręczenie nagród: za wytrwałość w działaniu, za marzenia, za bycie sobą, za przybycie, za wszystko, co komu do głowy przyjdzie, że warte jest nagrodzenia.