Boska Uległa Sztuce – Alternatywna Geometryczność Zu Jankowskiej

19 maja Galeria Uległa i restauracja Boska Praga zapraszają na kolejną wystawę z cyklu Boska Uległa Sztuce. Alternatywna geometryczność – cykl obrazów Zu Jankowskiej można będzie oglądać do 15 czerwca. Ekspozycja zmienia się w każdy trzeci czwartek miesiąca.

Boska Praga mieści się w budynku dawnego młyna parowego na warszawskiej Pradze. Zabytkowe mury kryją industrialne i nowoczesne wnętrza, które ożywią regularne wystawy sztuki współczesnej charakteryzującej się dużym wyczuciem estetyki.

- Chcemy, aby prace prowokowały gości restauracji do interakcji ze sztuką – oglądania obrazów z bliska oraz aktywnych rozmów o nich. Największą wartością jest możliwość obcowania ze sztuką w nieformalnej atmosferze oraz spotkanie z artystą – mówią Anna Madejska i Paulina Dmitruk, pomysłodawczynie Galerii Uległej.

Nienarzucające się obrazy, grafiki i zdjęcia wejdą w interakcję z przestrzenią i odbiorcą.

- Każda wystawa poprzedzona jest wernisażem. Robimy wszystko, aby Boska Praga stała się istotnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Chcemy przybliżyć kulturę do ludzi i przełamywać stereotypy – dodaje Hanna Kociszewska, art manager Boskiej Pragi.

Brak podziału na scenę i publikę oraz nieformalna atmosfera umożliwiają specyficzny kontakt z dziełami sztuki. Eksponowane obrazy wejdą w interakcję nie tylko z odwiedzającymi gośćmi, ale wyjątkowymi murami starego młyna.

Artystką, z którą będzie można się spotkać 19 maja jest Zuzanna Zu Jankowska. Memy internetowe, przysłowia, pop kultura, symbolizm, zabawy słowem, a także refleksyjność i emocje – wszystko to, a nawet więcej odnajdziecie w świecie, który wyszedł spod pędzla Zu Jankowskiej.

Cykl obrazów przedstawia animalistyczny świat uchwycony w geometrii, który stanowi alternatywny przekład rzeczywistości,  inspirujący artystkę. Prace potrafią być naiwne i słodkie, ale również niepokojące i zaskakujące. Pełen ambiwalencji stosunek do świata, dał początek serii obrazów, które zainteresują swoim przekazem prawdopodobnie każdego.