„Ból i blask”. Spotkanie z Agnieszką Glińską

Zapraszamy na pokazy dla seniorów w każdą, drugą środę miesiąca o godz. 11:00. Bilety: dla seniorów (powyżej 60 roku życia) 5 zł do nabycia tylko w kasie kina, dla pozostałych widzów 15 zł.

9 października Maciej Ulewicz zaprosi Państwa na „Ból i blask” Pedro Almodóvara oraz spotkanie z naszym gościem – reżyserką i aktorką Agnieszką Glińską.

„Ból i blask” to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa (nagroda dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu w Cannes).

Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser filmowy, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia. Wraca myślami do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej dziewiczej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina pierwsze spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń z przeszłości, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.