„Beksińscy. Album wideofoniczny” – pokaz FILMU oraz spotkanie z przyjacielem Artysty

„Historia wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem – popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej.
(opis dystrybutora)

reżyseria: Marcin Borchardt

Sala widowiskowa/ bezpłatne wejściówki dostępne od 15 lutego online lub w kasie SDK

Przed pokazem filmowym będzie można zakupić publikacje książkowe na stoisku księgarni Moda na Czytanie dedykowane życiu i twórczości malarza.”

—-

Pokazowi filmowemu towarzyszyć będzie ekspozycja grafik komputerowych Zdzisława Beksińskiego z lat 2000-2005 – udostępniona dzięki uprzejmości Muzeum Historyczne W Sanoku.
Link: goo.gl/E7h3w6

W sobotę 23 lutego zapraszamy również na spotkanie z Wiesławem Banachem – przyjacielem Artysty, historykiem sztuki i Dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku – jedynego spadkobiercę oraz wyłącznego posiadacza pełni praw autorskich do całej spuścizny artystycznej malarza.
Link: goo.gl/2zRMD5

Dwudniowe wydarzenie i ekspozycja grafik stanowią część obchodów 15-lecia powołania Służewskiego Domu Kultury