Baltasar Kormákur – reżyser 41 dni nadziei, Everestu i 101 Reykjavik w Muranowie

W środę, 26 września, o godzinie 20.15 zapraszamy na jedyny pokaz filmu 41 DNI NADZIEI (tytuł oryginalny: Adrift) z udziałem reżysera Baltasara Kormákura

To jeden z najbardziej cenionych reżyserów islandzkich. Jego film 101 Reykjavik z 2000 roku otworzył mu drzwi do kariery w Hollywood, a prestiżowy magazyn Variety umieścił go wtedy na liście 10. Najbardziej Obiecujących Reżyserów razem z Alejandro Gonzálezem Iñárritu i Christopherem Nolanem.

Od tamtej pory Kormákur wyreżyserował takie hity jak Everest Keirą Knightley, Jakem Gyllenhaalem i Joshem Brolinem, czy Agentów (2 Guns) z Denzelem Washingtonem i Markiem Wahlbergiem. Baltasar jest także producentem wielokrotnie nagradzanych filmów islandzkich, m.in. Fusi Dagura Kari.

Pokaz w Muranowie będzie niepowtarzalną okazją na spotkanie z tym twórcą. Kormákur przyjeżdża do Warszawy jako ekspert warsztatów New Europe Warsaw Sessions.

41 DNI NADZIEI - najnowsze dzieło Baltasara Kormákura, to zrealizowany z ogromnym rozmachem, oparty na prawdziwych wydarzeniach film o wielkiej miłości i walce o przetrwanie w obliczu jednego z największych sztormów w dziejach.W rolach głównych Shailene Woodley, nominowana do Złotego Globu gwiazda „Wielkich kłamstewek”, jednego z najważniejszych seriali ostatnich lat oraz Sam Claflinznany z ról w „Zanim się pojawiłeś” oraz „Love, Rosie”.

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.