BAABA gra do filmu / KINO w Spatifie

Bartosz Weber z zespołem BAABA przygotowali ścieżkę dźwiękową do filmu „Generał” w reżyserii i z udziałem Bustera Keatona. 
Film ten jest chyba najbardziej znanym dziełem czołowego komika kina niemego.
Baaba podczas pracy nad muzyką do filmu wykorzystuje swoje nowe kompozycje, oraz swoje sprawdzone hity.

Po występie warto zstąpić piętro niżej na after party prowadzone przez duo WEBER-BACZYŃSKI

Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej. Przed ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce, Europie i Ameryce. Grupa powstała w roku 2000 i szybko zaczęła egzystować na krajowej scenie, koncertując i zbierając świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Obecnie Baaba to Bartosz Weber (gitara, sampler), Tomasz Duda (saksofony, flet, sampler), Jan Wroński (bas) i Jan Młynarski (perkusja).

Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Incubate, Unsound New York, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival SKIF Festival,). W 2010 roku ukazała się płyta pod tytułem “Disco Externo”, zbierając świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie. Baaba była też nominowana do nagrody „Mateusze” Programu III Polskiego Radia.

2011 to płyta „Baaba Kulka” z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka. W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę.
W 2013 Zespół Baaba nagrał winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III.