Awangarda na ucho: Dominik Strycharski

Kompozytor, flecista, performer, twórca muzyki teatralnej i eksperymentalnej zaprezentuje utwory Kazimierza Serockiego, Louisa Andriessena oraz własną kompozycję nawiązującą do twórczości Witolda Szalonka.

Dominik Strycharski jest bodaj jedynym flecistą prostym w Polsce wykonującym współczesną muzykę awangardową. Podczas koncertu w NInA muzyk zaprezentuje utwór „Melodie” Louisa Andriessena, który ukazał się na jego tegorocznej płycie Strycharski / Andriessen „Ghost”. Na pianinie fleciście towarzyszyć będzie Barbara Drążkowska.

W repertuarze tego wieczoru znajdzie się również „Arrangements” Kazimierza Serockiego – twórcy, który wyjątkowo chętnie komponował na flet prosty. W drugiej części koncertu usłyszymy premierowe wykonanie dzieła samego Strycharskiego. Jego utwór „Me Dusa” na flet prosty i elektronikę nawiązuje do dorobku wybitnego polskiego awangardzisty, Witolda Szalonka.

Równolegle NInA wraz z instytucjami z Estonii, Francji i Holandii prowadzi prace nad portalem Music in Movement, który prezentuje twórczość czterech współczesnych europejskich kompozytorów. Wśród nich Kazimierza Serockiego i Louisa Andriessena. Więcej informacji wkrótce na stronach Instytutu.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.