Avishai Cohen Trio w Muzeum POLIN

Jego talent docenili Chick Corea, Herbie Hancock czy Bobby McFerrin. Dziś Avishai Cohen ze swoją muzyką występuje na najważniejszych scenach świata. W ramach rozpoczynającej się właśnie trasy koncertowej, promującej najnowszy album „From Darkness”, zespół wystąpi w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata – na czele z paryską Olimpią czy tokijskim Cotton Clubem. 24 maja Avishai Cohen Trio zagrają w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie!

„From Darkness” to wielki powrót basisty do klasycznego jazzowego tria – w takim samym instrumentarium, ale w innym składzie nagrał w 2007 roku świetnie przyjętą płytę „Gently Disturbed”. Teraz partnerują mu nowi, młodzi, ale doświadczeni muzycy z Izraela: pianista Nitai Hershkovits (którego podziwiać mogliśmy na poprzednim krążku Avishaia „Duende” (Blue Note Records 2012) i perkusista Daniel Dor.

Cieszę się, że to płyta, która podnosi słuchacza na duchu – mówi Avishai Cohen – Taki efekt lubię osiągać, grając. Na tym, według mnie, polega esencja muzyki. Ciężko pracowałem, by do niej dojść. Wiem, że dla każdego życie jest ciężkie. Ekscytujące, straszne, także depresyjne i niemal nie do zniesienia. Wtedy nasza muzyka może pomóc. Przynajmniej mnie pomaga – konkluduje artysta.

„From Darkness” to nowości plus to, co znamy i za co podziwiany jest na całym świecie Avishai Cohen: jest muzyka z ojczyzny Avishaia, są rytmy latynoskie, trochę klasyki, a nawet mocniejsze uderzenie. Pełna panorama dźwięków – mnóstwo subtelnych kolorów, które rozprowadzone są z pietyzmem po całym albumie.

Zespół wystąpi w składzie:

Avishai Cohen – kontrabas, głos
Nitai Hershkovits – fortepian
Daniel Dor – instrumenty perkusyjne

Avishai Cohen Trio : „Jazz Sous les Pommiers” (France, 2013)