Asaf Avidan na dwóch koncertach w Polsce

Izraelska gwiazda rocka, wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista. Jego wyjątkowy głos o hipnotyzującej barwie porównywany jest często do tak kultowych artystów jak Janis Joplin czy Robert Plant. Bezdyskusyjny talent młodego muzyka przysporzył mu miliony fanów na całym świecie. Już w marcu Asaf Avidan powróci do Polski – 14 marca wystąpi w warszawskim klubie Stodoła, a dzień później w krakowskim klubie Studio. Koncerty odbędą się w ramach trasy Gold Shadow Tour, promującej najnowszy album o tym samym tytule, którego premiera zapowiedziana jest na pierwszą połowę stycznia 2015 roku.
Asaf Avidan zadebiutował w 2006 roku EP-ką, na której znalazło się sześć utworów. Dwa lata później na rynku ukazał się jego pierwszy album „The Reckoning”, który nagrał wraz z zespołem the Mojos. Wspólnie z bandem wydał jeszcze dwie płyty – „Poor Boy / Lucky Man” w 2009 oraz „Through the Gale” w 2010. Z początkiem 2012 roku projekty związane z grupą The Mojos zostały wstrzymane i wokalista skoncentrował się na karierze solowej. W tym samym roku piosenkarz wydał akustyczny album „Avidan in a Box” zawierający jego wcześniejsze kompozycje. W 2013 roku w sprzedaży pojawił się solowy krążek Avidana – „Different Pulses”. „Different Pulses” ukoronowało pozycje Asafa jako muzyka wszechstronnego, wrażliwego, który w pełni odkrywa swój talent. Taka jest też płyta łącząca rock, elementy folku oraz szorstkiego bluesa. (jazzsoul.pl)
Na 12 stycznia 2015 roku zaplanowana jest premiera najnowszego albumu artysty – „Gold Shadow”. Z tej właśnie okazji Asaf Avidan wyrusza w trasę koncertową, w ramach której zagra dwa koncerty w Polsce.

14 marca 2015 – Warszawa, STODOŁA
15 marca 2015 – Kraków, STUDIO