9. Festiwal Legend Rocka: Ten Years After

Legenda Woodstock w IMCE

Kultowa bluesowa grupa Ten Years After zagra 23 maja w stołecznym Teatrze IMKA. Będzie to warszawska odsłona i zapowiedź lipcowego Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty, na którym wystąpią Robert Plant, Carlos Santana i ZZ TOP.

Król szybkości

Ten Years After wraz z Jimem Hendrixem, Carlosem Santaną i Joe Cockerem, wykreowali legendę hipisowskiego festiwalu w Woodstock w 1969 roku. Dziesięciominutowe wykonanie „I’m Going Home” stało się wizytówką zarówno imprezy, jak i zespołu. Legendę tamtego wydarzenia współtworzy do dziś dokumentalny film z festiwalu. Dzięki tamtemu występowi wokalista i gitarzysta Alvin Lee był nazywany „Królem szybkości”.

Hymn hipisów

W 1971 zespół wydał album „A Space in Time”, zawierający jego największy przebój „I’d Love To Change The World”, który stał się równocześnie hymnem hipisów protestujących przeciwko wojnie w Wietnamie i kapitalizmowi. Zespół należał wówczas do czołówki muzyki pop. Swoją dwunastą trasę koncertową otworzył, grając dla dwudziestotysięcznej publiczności w słynnej Madison Square Garden w Nowym Jorku.
Nowa odsłona

Przez wiele lat grupę rozbijały wewnętrzne konflikty. Ale nawet śmierć Alvina Lee nie przerwała jej działalności. O klasie występów przekonali się uczestnicy Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.

W warszawskim Teatrze IMKA grupa wystąpi w składzie: Chick Churchill, Ric Lee, Colin Hodgkinson i Marcus Bonfanti, rewelacyjny młody wokalista, gitarzysta i harmonijkarz. Internetowe zapisy potwierdzają, że choć czas mija, zespół trzyma poziom.

Woodstock – Ten Years After – I’m Going Home(Live)