8. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Zapraszamy na ósme spotkanie w ramach Festiwalu Filmoteki Szkolnej! To świetna okazja, by poznać fascynatów kina, uczniów i nauczycieli z całej Polski, ale także doświadczonych filmowców i krytyków filmowych. Nie może Was zabraknąć – zgłoście się już dziś! Zapraszamy 12-13 czerwca do Warszawy.

W programie warsztaty, inspirujące spotkania z ekspertami, wizyty studyjne w miejscach ważnych dla polskiego kina, ale przede wszystkim mnóstwo okazji, by wymienić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z całego roku.

Pamiętajcie, że zgłaszając się na Festiwal zobowiązujecie się do przygotowania 30-sekundowego spotu podsumowującego pracę Waszej ekipy w projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja!” 2016/17. 

Pierwszego dnia uczestnicy Festiwalu Filmoteki Szkolnej wezmą udział w wizytach studyjnych m.in. w studiach filmowych i postprodukcyjnych oraz w gali organizowanej w kinie ILUZJON FILMOTEKI NARODOWEJ. 

Dzień drugi wypełni intensywna praca. Odbędzie się pokaz uczniowskich filmów, które skonsultuje specjalnie zaproszony ekspert. Podobnie jak rok temu uczestnicy Festiwalu wezmą udział w krótkich warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów zajmujących się realizacją filmów jak również piszących o kinie i programujących znane festiwale filmowe. 

Informacje organizacyjne:
>> Kiedy: 12-13 czerwca 2017
>> Dla kogo: Dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja!. Grupa może składać się z trojga uczniów i jednego opiekuna
>> Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmujemy do 14 maja pod linkiem: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/formularz-zgłoszeniowy-na-8-festiwal-filmoteki-szkolnej-2017
>> Gdzie: Festiwal Filmoteki Szkolnej odbędzie się w Warszawie.

Organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom ze szkół spoza Warszawy. Nie zwracamy kosztów podróży.