7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy

7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy to cykliczny projekt zakładający prezentacje wszystkich przedstawień plenerowych Teatru Akt znajdujących się w obecnym repertuarze.

7 spektakli będzie można zobaczyć podczas wybranych niedziel od czerwca i do września września 2017 roku. Każdy wieczorny spektakl poprzedzony będzie akcją, happeningiem lub inną aktywnością, aktywizującą mieszkańców Warszawy.

Miejscem prezentacji spektakli będzie dziedziniec Pałacu Pod Blachą przy Zamku Królewskim w Warszawie. Happeningi odbywać się będą w różnych punktach Placu Zamkowego.

Projekt ma charakter otwarty (nie zakładamy sprzedaży biletów) i będzie skierowany szczególnie do młodzieży oraz dorosłych, choć familijny charakter większości spektakli granych w plenerze nie wyklucza uczestnictwa dzieci.
Na początek cyklu w dniu 18 czerwca Teatr Akt zaprezentuje Płonące laski 4, najdłużej grany spektakl, około 14 lat!

Spektakl o przewrotnym tytule, w zabawny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. To przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki.
Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki. Spektakl przeznaczony dla szerokiego spektrum widzów.

Płonace laski 4 odwiedziły wiele festiwali w Polsce i zagranicą (Niemcy, Belgia, Włochy, Austria, Ukraina, Litwa, Węgry, Czechy, Chorwacja)

Wieczorną prezentację poprzedzi barwna akcja Motyle, która rozpocznie się o godzinie 16.00 . Miejsce akcji – Plac Zamkowy