4. edycja Europejskich Targów Muzycznych

Tradycyjnie, w ostatni weekend listopada. W super wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki będzie można posłuchać różnych gatunków muzyki, odwiedzić stoiska firm płytowych, producentów sprzętu audio-wideo i instytucji kulturalnych.

Od południa do wieczora będą się też odbywać panele dyskusyjne – eksperci, muzycy, dziennikarze i publiczność będą dyskutować m.in. o prawach człowieka i muzyce, polskich punkach i fenomenie disco polo. Porozmawiamy o tym, jak promować muzykę poważną, jak wybrać przebój na singiel i o kobiecej stronie polskiej muzyki.

Bardzo nam miło poinformować, że podczas targów wystąpią w tym roku m.in. Tymon Tymański & The Transistors, The Dumplings, Ania Rusowicz, Fisz Emade Tworzywo i Pustki. Koncerty odbywać się będą w Cafe Kulturalna, Teatrze Dramatycznym i na Scenie Prezentacji na terenie targów.

Na targi zabierzcie dzieci, przygotowaliśmy dla nich oddzielny program. W specjalnej strefie dla nich będą koncerty, zabawy, muzyczne warsztaty i pokazy filmów. W tym roku atrakcje przygotowali m.in.: Narodowy Instytut Audiowizualny z warsztatem beatboxu, Teatr Małego Widza, który zaprosi dzieci na interaktywny koncert „Mama Africa”, Dom Kultury „Zacisze” z eksperymentami muzycznymi, Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich z koncertem Smykofonia i Kino w Trampkach.