Wernisaż wystawy „Oblicza nowego rzemiosła”. 2 urodziny Projektu Pracownie

Z okazji 2. urodzin Projektu Pracownie razem z Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszamy Was na wystawę „Oblicza nowego rzemiosła” oraz cykl spotkań z rzemieślnikami!

„Oblicza nowego rzemiosła” to zbiór 24 wyjątkowych fotografii prezentujących artystów i rzemieślników, z którymi przeprowadziliśmy wywiady w drugim roku działalności Projektu Pracownie. To także zdjęcia wykonane w nowych lokalizacjach twórców, którzy wspierali naszą inicjatywę w jej początkowej fazie. Wystawa ma pokazać, kim są współcześni rzemieślnicy oraz jak wyglądają przestrzenie, w których pracują. Chcemy Wam także opowiedzieć historie naszych relacji z przedstawicielami nowego rzemiosła. Po dwóch latach oni wciąż są z nami, a my nadal śledzimy ich losy oraz towarzyszące im zmiany. Czujemy się częścią tej społeczności i chcemy, żebyście poznali ją razem z nami. Zabierzemy Was w podróż po pracowni kaletnika, stolarza, ceramika czy kowala. Pokażemy Wam, jakie oblicza ma nowe rzemiosło.

Na wystawie zobaczycie zdjęcia wykonane przez zespół fotografów Projektu Pracownie: Karolinę Lewandowską, Martę Wróbel, Natalię Miedziak-Skonieczną, Radka Zawadzkiego i Roberta Liwackiego.

Spotkajmy się w czasie wernisażu wystawy 5 września o godzinie 19:00.
Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi w dniach 5–30 września 2019 r.

W ramach świętowania 2. urodzin naszej inicjatywy zachęcamy także do udziału w cyklu spotkań z rzemieślnikami. W tym roku „Niedziele z rzemiosłem” będą poświęcone introligatorstwu i ceramice, a także pracy współczesnej modystki. O swoim fachu opowiedzą: Monika Skorupska ze studia ceramicznego Mosko Ceramics, Alina Grabiec z pracowni Aanda oraz Marta Galińska, która stworzyła markę Martoczki.

8 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Mosko Ceramics

15 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Aanda

29 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Martoczki

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
Szczegóły poszczególnych spotkań z twórcami już niebawem!

Organizatorzy: Projekt Pracownie, Muzeum Warszawskiej Pragi
Partnerzy wydarzenia: NÓW. Nowe Rzemiosło, Magazyn Miasta/ Cities Magazine, Łyk Kultury

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.