20. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Warszawska edycja przeglądu rozpocznie się już 17 czerwca i potrwa nie jeden, ale dwa tygodnie. Będzie prawdziwą fiestą dla miłośników filmów z Półwyspu Iberyjskiego. Nie spędzisz tegorocznych wakacji w Hiszpanii? Nic nie szkodzi. Dzięki filmom, które zaprezentujemy, zwiedzisz Andaluzję, Walencję, Kastylię i León, Asturię, Kraj Basków i wiele innych urokliwych zakątków Hiszpanii!

Tydzień kina Hiszpańskiego w Warszawie odbędzie się w dniach 17 – 24 czerwca, ale przedsmakiem filmowych wrażeń będą dwa przedpremierowe hiszpańskie pokazy:

9.06 (wtorek), 20.30 – „Jak zostać cesarzem”
10.06 (środa), 20.30 – „Póki trwa wojna”

Tydzień Kina Hiszpańskiego zawita również do innych polskich miast, w których był zapowiadany w marcu – terminy i program podamy już wkrótce!

Na program Tygodnia Kina Hiszpańskiego złoży się szesnaście tytułów, reprezentujących najlepsze hiszpańskie produkcje ostatnich lat, od bijących rekordy popularności hitów kina komercyjnego po artystyczne perełki z największych światowych festiwali. Przegląd zainauguruje „Póki trwa wojna” – prezentowane na prestiżowych festiwalach w Torontoi San Sebastian najnowsze dzieło hiszpańskiego reżysera Alejandra Amenabara, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu „W stronę morza”.