2 noce do rana – pokaz przedpremierowy

20 września o godz. 19:00 wraz z firmą Spectator – więcej niż kino zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu 2 NOCE DO RANA, któremu towarzyszyła będzie także prezentacja doskonałej animacji FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II

Wstęp – 10 zł
Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line


2 NOCE DO RANA

Historia niespodziewanego romansu między francuską architektką oraz fińskim DJ. W roli głównej zobaczymy kanadyjską aktorkę Marie-Josée Croze, laureatkę nagrody głównej dla najlepszej aktorki na MFF w Cannes za film „Inwazja barbarzyńców”. 
Caroline, francuska architektka, i Jaakko, didżej z Finlandii, spotykają się w Wilnie, gdzie ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert. Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłanie niebo i sprawia, że wszystko loty zostają odwołane.
Tytuł oryginalny: 2 yötä aamuun
Czas trwania: 84 min.
Produkcja: Finlandia/Litwa
Rok produkcji: 2017
Reżyser: Mikko Kuparinen
Wyk.: Arly Jover, Mikko Nousiainen, Marie-Josée Croze

 

FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II

Film otrzymał nagrodę Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskim na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku. Znalazł się również w konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Bohaterką jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. 
Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej – takiej, którą można narysować zgodnie z zasadami perspektywy, ale nie można jej skonstruować. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnienia w rzeczywistości pełnej pułapek.