15. Festiwal Letnie Wieczory Muzyczne DZIEKANKA 2015: Inauguracja

W programie:

Mikołaj Gomółka – Melodie na psałterz polskiJan Kochanowski – Psałterz Dawidów

Chopin Vocal EnsembleAleksander Wilgos – lutnia renesansowaKarol Wróblewski – recytacjeAgata Góreczna-Jakubczak – dyrygent

Prowadzenie koncertu – red. Andrzej Krusiewicz.

Serdecznie zapraszamy na 15. edycję Letnich Wieczorów Muzycznych — Dziekanka 2015. Koncerty odbywają się na dziedzińcu Domu Studenckiego „Dziekanka” przy Krakowskim Przedmieściu 56/58, w lipcu i sierpniu, w każdą środę o godz. 18:00. W razie niepogody zapraszamy do Sali Koncertowej przy ul. Okólnik 2, godz. 18:30. Dyrektorem artystycznym jest JM Rektor UMFC prof. zw. dr hab. Ryszard Zimak. Koncerty poprowadzi Andrzej Krusiewicz.

„Szanowni Państwo!Przed nami kolejna edycja koncertów kameralnych pod nazwą Letnie Wieczory Muzyczne – Dziekanka. W każdą środę lipca i sierpnia, o godzinie 18.00, na zabytkowym dziedzińcu Dziekanki na Krakowskim Przedmieściu 56, a w razie niepogody – pół godziny później w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina przy ul. Okólnik 2, zabrzmią dźwięki dobrane do letniej aury wakacyjnej. Muzyka będzie różnorodna, pełna niespodzianek, bogata w kompozycje znane i nieznane. Wykonawcy to utalentowani studenci, absolwenci i pedagodzy naszej Almae Matris. To już 15. edycja festiwalu, który – z roczną przerwą – od 2000 roku cieszy i cieszyć – jak sądzę – będzie licznie przybywających warszawskich melomanów.

Życzę wszystkim pięknych artystycznych wrażeń!”

Ryszard ZimakRektor

Wstęp wolny

Dziekanka. Dom Studenta Akademii Muzycznej

Krakowskie Przedmieście 58/60