Almodóvar, Cruz i Banderas triumfują w Hiszpanii!

22 marca w hiszpańskich kinach zadebiutował jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów roku, czyli „Ból i blask”, najnowsze dzieło Pedro Almodóvara.
Film otworzył się na pierwszym miejscu boxoffice’u – wyprzedzając takie produkcje jak „Kapitan Marvel” i „To my” – i jest to najlepszy wynik hiszpańskiego reżysera od czasu premiery „Volver” w 2006 roku.
Jest to jednocześnie najlepsze otwarcie hiszpańskiego filmu w lokalnych kinach w tym roku.

„Ból i blask” zbiera fantastyczne opinie zarówno krytyków, jak i widzów, którzy nazywają najnowszy film Almodóvara autobiograficznym arcydziełem oraz najbardziej poruszającym i osobistym filmem reżysera.

Na Twitterze hiszpańscy widzowie zachwycają się rolą Antonio Banderasa, który „jest bardziej almodovarowski niż sam Almodóvar”.
Aktor wciela się w filmie w rolę reżysera filmowego, „alter ego” samego mistrza, u którego rozpoczynał swoją karierę.

W obsadzie filmu znaleźli się najlepsi hiszpańskojęzyczni aktorzy – oprócz Banderasa, w filmie występuje Penélope Cruz (w roli matki reżysera), Raúl Arévalo („Przelotni kochankowie”), Leonardo Sbaraglia („Dzikie historie”), Asier Exteandia („Przerwane objęcia”) oraz Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”).

unnamed (8)

„Ból i blask” to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Almodóvara z udziałem Antonio Banderasa i Penélope Cruz.

Premiera filmu „Ból i blask” jest przewidziana na drugą połowę 2019 roku.