18. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

13 listopada br., rozpoczyna się kolejna edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W osiemnastej odsłonie konkursu szerzej poruszany bedzie temat rzeczywistości świata sztuki, zwracając uwagę na potrzebę zadawania pytań o kondycję współczesnego artysty i odbiorcy. Pytania te nie są łatwe, ale są pretekstem do merytorycznej dyskusji na temat postaw, doświadczeń i obaw, z jakimi borykamy się dzisiaj wszyscy, bez względu na profesję, w jakiej się rozwijamy.

Do kogo kierowany jest konkurs?
Do konkursu zapraszamy studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych prowadzonych na polskich uczelniach. Przyjmujemy prace tworzone w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

Od kiedy i jak studenci mogą zgłaszać swoje prace?
Studenci mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii od 13 listopada 2018 roku przez specjalny panel zgłoszeniowy online na naszej stronie internetowej.

Jakie są nagrody w tej edycji konkursu?
Przed uczestnikami najnowszej, 18. edycji konkursu APH stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w dwóch prężnych ośrodkach rezydencyjnych: Nowym Jorku i Wilnie. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia.

Informacje o konkursie:
www.artystycznapodrozhestii.pl