18. edycja konkursu APH – open call

Trwa open call do 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii – zgłoszenia spełniające regulaminowe wymogi można wysyłać do 10 lutego 2019 roku.

Na uczestników najnowszej odsłony konkursu APH czekają dwie nagrody rezydencyjne:
1. Miesięczny pobyt i program rezydencyjny w Residency Unlimited w Nowym Jorku dla laureata Nagrody Głównej (listopad 2019).
2. Miesięczny pobyt i program rezydencyjny w centrum sztuki i edukacji RUPERT w Wilnie dla laureata Drugiej Nagrody (grudzień 2019).
Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z zakończonych pobytów rezydencyjnych Katarzyny Szymkiewicz i Józefa Gałązki, Piotra Urbańca orazHoracego Muszyńskiego.

Dodatkowo jeden z finalistów konkursu może zostać wyróżniony Nagrodą Specjalną, która otwiera pole szerokich możliwości twórczych w ramach projektu i realizacji koncepcji artystycznej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia na warunkach komercyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Rocznym„Poznanie. Trajectory of Bodies” autorstwa Agnieszki Mastalerz – laureatki Nagrody Specjalnej 16. edycji konkursu APH.

Nazwiska finalistów konkursu APH zostaną ogłoszone 22 marca 2019. Ich prace można będzie zobaczyć na trwającej od 6 do 19 maja 2019 wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Laureatów konkursu poznamy tym razem nie na wernisażu wystawy finałowej, ale podczas gali finisażowej 17 maja 2019.

Przypominamy, że konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni, którzy tworzą prace w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.
Uczestnicy konkursu Artystyczna Podróż Hestii mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez specjalny panel na stronie internetowej: https://zgloszenie.artystycznapodrozhestii.pl/Konkurs2019